Klasický nebo rozkládací jídelní stůl?

Nemůže chybět v žádném domě či bytě. Bez ohledu na to, zda se jedná o malou garsonku, velký byt, prostornou vilu nebo útulný rodinný dům, jídelní stoly v nich hrají důležitou roli. Je to místo rodinných setkání, místo pro party, jídlo, ale i práci a desítky dalších úkolů. Stoly do jídelny jsou všestranný nábytek, díky kterému jsou interiéry ještě funkčnější. Potřebujete pořídit nový stůl do kuchyně? Zde se o nich dozvíte vše.

Jak rozdělujeme jídelní stoly?

Design stolů je nám dobře známý.Jejich velký výběr na trhu však znamená, že je výrobci rozdělují do více skupin. V závislosti na designu lze rozlišit na rozkládací jídelní stoly a stoly, jenž nelze rozšířit. Podle účelu se stoly dělí na kuchyňské stoly, jídelní stoly a stoly do obývacího pokoje. Nakonec lze stoly rozdělit podle tvaru, tzn obdélníkové stoly a kulaté jídelní stoly.

Vlastnosti stolů rozkládacích

Základní rozdělení stolů je to, které určuje jejich vlastnost. Rozkládací stoly jsou takové, jejichž horní část je rozdělena na dvě stejné části a upevněna na kolejnicích. Po uvolnění speciálního zámku umístěného ve spodní části desky stolu lze každou část posunout směrem ven a odkrýt tak vnitřní úložný prostor. Existuje další prvek pracovní desky, který by měl být umístěn ve výsledném vybrání a obě poloviny by měly být přitlačeny k sobě. V závislosti na modelu stolu můžete zvětšit jeho délku od 20 až po 50 centimetrů. To je hodně, protože to umožňuje usadit dva další lidi u stolu.

Rozkládací jídelní stůl masiv 140 MANAGUA A

Charakteristika nerozkládacích stolů

Popis nerozkládacích stolů je velmi jednoduchý. Skládá se ze dvou základních prvků. Prvním z nich jsou nohy stolu a druhým je deska stolu, která je k nim připevněna. Vyrábí se v jednom kuse, bez dalších systémů odpovědných za jeho oddělení nebo pohyb.

Do malého bytu je lepší rozkládací stůl

Pokud je váš byt malý a nemůžete si dovolit velký stůl, který by zabíral drahocenné místo, zvolte rozkládací jídelní stůl.V případě potřeby, například při návštěvě hostů, jej budete moci zvětšit.Pro každodenní použití pak posloužísložený kuchyňský stůl.

Nerozkládací stůl do velkého bytu

Do domů a velkých bytů, kde se nemusíme tolik bát o místo, můžeme umístit větší, nerozkládací stůl. Velké jídelní stoly jsou velmi reprezentativní a vytvářejí atmosféru plnou elegance a šarmu. Mohou být doplněny menším odkládacím stolkem do obývacího pokoje.

Stoly do různých místností

Při analýze bytů a domů si můžete všimnout, že obsahují 2 nebo 3 stoly. První z nich je samozřejmě obdélníkový nebo kulatý kuchyňský stůl jídelní. Druhým je stolek do obývacího pokoje – malý konferenční stolek nebo rozkládací stolek. Konečně nechybí ani jídelní stoly do domácností, velké, masivní a velmi pohodlné na uspořádání větší oslavy. Pokud si chcete jeden z těchto stolů koupit, ale nemůžete se rozhodnout pro konkrétní model, podívejte se na naše tipy.

Jaký stůl vybrat do kuchyně?

Kuchyňské stoly slouží k mnoha účelům. Připravujeme na nich jídla, odkládáme ingredience, snídáme nebo obědváme a děláme další práce, které nemají místo na stole v obýváku. V mnoha bytech kuchyňské stoly slouží dětem k domácím úkolům nebo studiu. Kuchyňský stůl do malého bytu najde uplatnění i při větší oslavě. Jednoduše jej přesuňte do obývacího pokoje, abyste získali další místa k sezení pro hosty. V tomto případě doporučujeme obdélníkové rozkládací stoly.

Jídelní stůl z masivu 200 ANTIGUA

Jaký stůl do jídelny vybrat?

Jídelna je speciální místnost určená pro pořádání rodinných setkání a pojídání slavnostních večeří.Stůl ve velkém domě se často nazývá jídelní stůl.Může to být rozkládací nebo nerozkládací stůl.Vzhledem k tomu, že stůl bude mít spíše své stálé místo a nebudeme ho často stěhovat, může jít o masivní jídelní stůl, těžký s velkými rozměry.S přihlédnutím k vysokým estetickým hodnotám dbejme na vhodně zvolené ubrusy či běhouny.Tyto typy jídelních stolů by neměly být zakryty dlouhými ubrusy, které skryjí jejich vzhled.Místo toho jsou dobrou volbou prostírání.

Jaký stůl vybrat do obývacího pokoje?

Obývací pokoj je místností, která plní mnoho funkcí a zároveň je středobodem rodinného života. Tady odpočíváme po práci, díváme se na televizi, setkáváme se s přáteli, hrajeme si s dětmi, žehlíme prádlo, čteme knihy a děláme spoustu dalších věcí. Obývací stůl má mnoho důležitých funkcí. Poslouží jako konferenční stolek, stolek na odkládání dálkových ovladačů, notebooku a knih. Může to být i stůl, který se přikryje dekou, zatímco si děti hrají, a promění se v domeček. Stůl do malého bytu, kde je obývací pokoj dlouhý asi 5 metrů, nemůže být z pochopitelných důvodů velký. Dobrou variantou je podle nás rozkládací stůl SANDOR do obývacího pokoje. Má velkou základnu, zajišťující velmi dobrou stabilitu. V případě potřeby lze katalogový rozměr 160x90 zvětšit na 220x90 cm. Ve velkých domech nemusí být obývací stoly rozkládací.

Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte nás kontaktovat!

 

Publikováno: 18.09.2023 10:19

Zpět na aktuality