Jídelna v rustikálním stylu

Současné interiéry se nezřídka inspirují minulostí a vytvářejí prostory připomínající idylický život na venkově. Jedním z takových trendů je rustikální styl, který do této nostalgicko-romantické estetiky dokonale zapadá. Jídelna v rustikálním stylu je ideálním místem pro trávení času s rodinou – je útulná, plná tepla a přírodních materiálů. Jak tedy zařídit jídelnu, ve které bude každá strávená chvíle vyvolávat pozitivní emoce?

Barvy a materiály v rustikální jídelně

Barevné schéma rustikální jídelny tvoří především přírodní barvy. V tomto prostoru převládá bílá, béžová, hnědá a šedá. Stěny můžeme vymalovat světlými, neutrálními barvami, které budou dokonale ladit s nábytkem a doplňky v podobných barvách. Hlavním pilířem rustikálního interiéru jsou přírodní materiály, mezi nimi dřevo a len, vlna a bavlna. Dřevěný nábytek, jako jsou rustikální jídelní stoly masiv, rustikální dřevěné židle do jídelny, stejně jako dřevěné komody nebo rustikální vitríny, jsou srdcem každé jídelny, která se vrací k minulosti, přírodě a idylické atmosféře. Proto se rozhodněte pro stylový nábytek z masivního dřeva, který dodá rustikální jídelně autenticitu a teplo. Výběr starého nábytku zděděného po prarodičích nebo nalezeného na bleším trhu navíc dodá interiéru jedinečný charakter a šmrnc. Také podlaha z přírodního dřeva je pro rustikální jídelnu dokonalým řešením.

Jídelní stůl LEEDS 300

Dřevěný nábytek v srdci rustikální jídelny

Jídelna je srdcem každé domácnosti – místem, kde se rodina schází u jídla a hosté sdílejí chvíle radosti. Výběr správného nábytku pro tuto výjimečnou místnost je proto velmi důležitý. Chceme-li se každý den cítit jako v útulném, teplém venkovském domě, pomůže nám rustikální nábytek, který vyniká funkčností, stylem a tradičním zpracováním.

Dřevo – klíč k rustikálnímu interiéru

Při zvažování, jak vybavit jídelnu, se vyplatí inspirovat se okolní přírodou. Rustikální interiéry nám připomínají jednoduchost a blízkost k přírodě. S dřevěným nábytkem a přírodními materiály se každá rustikální jídelna stane místem, kde rádi trávíme čas s rodinou a přáteli bez ohledu na roční období. V rustikálním stylu vystupuje do popředí dřevo. Dřevěný stůl jídelní stůl LEEDS 260 je jedinečný kus nábytku, který do interiéru vnese prvek retro stylu. Je vyroben z přírodního dřeva a nejenže působivě vypadá, ale je také mimořádně odolný. Jeho barva chráněná přírodním voskem upoutá pozornost a vnese do rustikálního interiéru teplo, zatímco další frézování a ozdobné prvky mu dodají jedinečný charakter.

Jídelní stůl do malé kuchyně 70 ALFONS

Rozmanitost rustikálního nábytku

Nezapomeňme, že rustikální jídelnu tvoří nejen stoly, ale také rustikální židle, rustikální komody a rustikální vitríny. Rustikální nebo vintage nábytek připomíná starý nábytek, který by mohl vyprávět příběhy z minulých let, kdy život plynul v klidnějším rytmu v souladu s přírodou. Při výběru rustikálního nábytku do jídelny věnujte pozornost detailům.

Souhrn

Jídelna v rustikálním stylu je kombinací tradice a funkčnosti. Rustikální nábytek z masivního dřeva je srdcem takového interiéru a vhodně zvolené doplňky a dekorace podtrhují jeho jedinečný charakter. Pokud sníme o interiéru plném tepla, tradice a blízkosti k přírodě, je pro nás rustikální styl ideálním řešením. Rustikální jídelna je prostor, který v sobě spojuje modernost s nostalgií po dobách minulých. Inspirací přírodou a tradičními tvary můžeme vytvořit interiér plný tepla, kde každý prvek vypráví svůj vlastní příběh. Doporučujeme vám experimentovat s nábytkem a doplňky dostupnými v sortimentu obchodu Nabytekprovas.cz a vytvořit si tak prostor, který bude dokonale vyhovovat vašemu vkusu a potřebám. Ať se vaše rustikální jídelna stane srdcem vašeho domova, kde všichni rádi tráví čas!

Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte nás kontaktovat! 

Publikováno: 20.10.2023 07:24

Zpět na aktuality