Botníky do předsíně

většina z nás si boty nechává v předsíni. Patříte také do této skupiny?

Pokud ano, vězte, že máte dvě řešení. Tenisky nebo boty můžete jednoduše nechat na zemi nebo se rozhodnout pro trochu elegantnější variantu, tedy botník. Jaký model si vybrat a na co nezapomenout před nákupem?

Otevřený botník se sedátkem

Módní řešení do moderního interiéru. Nejedná se o klasický botník, ale již tento kus nábytku vnáší do interiéru řád. Jaké jsou výhody tohoto řešení? Kromě možnosti uspořádání bot máme i funkčnost, tedy sedák. Usnadňuje například obouvání. Navíc bude i zajímavým dekorativním prvkem. Dodejme, že botníky na boty se sedákem najdete v současné době v mnoha nabídkách obchodů s nábytkem – v různých provedeních a velikostech, a tak nebude problém sladit je do vaší chodby.

Jaké jsou nevýhody tohoto řešení? Vzhledem k tomu, že obuv bude vždy vidět, musíte se ujistit, že na policích jsou umístěny čisté tenisky nebo boty. Také by měli být seřazeni.

Dřevěný regál na boty ARONA

Uzavíratelný botník se sedákem

Ideální řešení pro lidi, kteří mají rádi pořádek. Velmi stylovým a módním řešením jsou také skříňky se sedákem. Plní stejnou funkci jako botník se sedákem, ale s tím rozdílem, že dávají pocit většího pořádku. A to vše proto, že obuv je skrytá. Navíc – jak jsme již zmínili – do nich uložíte více bot, a to vše proto, že je snazší naaranžovat jeden pár na druhý. Pokud se vám nechce čistit boty hned po příchodu domů, výběrem botníku se sedátkem se nemusíte bát, že by vaše hosty vítaly zaprášené nebo nevyleštěné boty.

Luxusní botníková lavice do chodby LINE

Úzký botník je perfektním řešením do malé předsíně  

Pokud je vaše předsíň dlouhá, hledejte především úzkou botník nebo botník o šířce 70 centimetrů (max.). Pamatujte, že široký nábytek – i když není vysoký – vám opticky zabírá místo. Mnohem lépe tedy projdou zkouškou vysoké a úzké botníky. V malé a dlouhé předsíni dobře poslouží i světlý nábytek s lesklými čely nebo zrcadlovými prvky.

Medový botník z masivu MESTRE

A proč se vyplatí vybírat vysoký botník na boty? Jak jsme již zmínili, díky tomuto řešení neztrácíte místo. Navíc si takto místnost opticky zvětšíte. Chcete-li tento efekt zvýšit, umístěte nábytek na podstavu. Světlé komody a botníky s lesklými nebo kovovými akcenty také přinesou zvětšující efekt.

Bílý botník OLE

 Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte nás kontaktovat!

Publikováno: 23.10.2023 09:42

Zpět na aktuality